Programsız ekran görüntüsü alma ve kaydetme resimli anlatım, ekran görüntüsü nasıl alınır nasıl kaydedilir?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

ETİKETLER:Klavyeden ekran görüntüsü alma programı,ekran görüntüsü alma android,windows 7 ekran görüntüsü alma,xp ekran görüntüsü alma,ekran görüntüsü alma programı indir,ekran görüntüsü alma tuşu,bilgisayarda ekran görüntüsü alma,print screen ile ekran görüntüsü alma

Program kullanmadan ekranın resmini çekmek ve bilgisayara kaydetmek için gerekli işlemler nasıl yapılır?

Programsız ekranın fotoğrafını çekme ekran resmini kaydetme resimli anlatım;

Ekran görüntüsü alma, (Screenshot) ekranınızdaki görüntünün tamamı veya belirli bir bölümünü bir resim dosyası olarak kaydetme işlemidir. Ekran görüntüleri bir sorunu anlatırken ya da herhangi bir işlemi açıklarken kullanılabilir. Ekran görüntüsü alma ve kaydetme işlemini aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz pencereyi açın ve klavyenizdeki PrintScreen (Prt Scr) tuşuna basın. Eğer ekranınızın tamamının yerine yalnızca aktif pencerenin görüntüsünü yakalamak istiyorsanızALT+PrintScreen tuş kombinasyonunu kullanın. Bu işlemleri yaptığınızda hiçbir şey gerçekleşmedi gibi görünebilir; ancak Windows ekran görüntünüzü panoya kaydeder.

klavyedeki-printscreen-tusu,1,con Programsız ekran görüntüsü alma ve kaydetme resimli anlatım, ekran görüntüsü nasıl alınır nasıl kaydedilir?

2. Panoya kaydedilen ekran görüntüsünü görebilmeniz için bilgisayarınızda bulunan bir resim düzenleme programını kullanabilirsiniz. Örnek olarak Windows ile birlikte gelen Paint‘i kullanacağız.

Paint’i Windows Vista ve Windows 7’de Başlat’a basıp arama alanına Paint yazarak, Windows XP’de ise Başlat > Tüm Programlar > Donatılar altında bulabilirsiniz,

3. Paint içinde Yapıştır‘ı seçin (Windows XP için Düzen >Yapıştır) ya da CTRL+V tuş kombinasyonunu kullanın. Böylece panodaki ekran görüntünüz Paint‘e kopyalanmış olur.

ekran-goruntusu-alma,4,con Programsız ekran görüntüsü alma ve kaydetme resimli anlatım, ekran görüntüsü nasıl alınır nasıl kaydedilir?

ekran-goruntusu-alma-panodan-yapistirma,7,con Programsız ekran görüntüsü alma ve kaydetme resimli anlatım, ekran görüntüsü nasıl alınır nasıl kaydedilir?

 

4. Ekran görüntünüzü kaydetmek için Dosya menüsünden Kaydet‘i tıklayın ya da CTRL+S tuş kombinasyonunu kullanarak istediğiniz bir yere (Masaüstü, Belgelerim vs.) kaydedin.

ekran-goruntusu-kaydetme-penceresi,5,con Programsız ekran görüntüsü alma ve kaydetme resimli anlatım, ekran görüntüsü nasıl alınır nasıl kaydedilir?


Sponsorlu Bağlantılar

mode_editBenzer Programlar
comment Hiç yorum yapılmamış

İlk yorum yazan siz olun

mode_editYorum Yaz

Başkaları E-posta adresinizi kesinlikle göremez. *

menu
menu