ObjectDock

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

ObjectDock  dünyanın en popüler masaüstü geliştirme ve güzelleştirme programlarından biridir. ObjectDock  bilgisayarın masaüstüne değiştirilebilir modüllere sahip bir iskele (araç çubuğu benzeyen bir şerit) ekler. Bu iskele üzerine programların kısayollarını, çalışan görevleri ve programları ekleyebilirsiniz. Masaüstünün bütün kontrolonü size veren ObjectDock  sayesinde masaüstü ikonları ve kısayollarını yönetebilir ve hangisine nerede ve nasıl ihtiyaç duyacağınıza karar verebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, ObjectDock  eşsiz bir tasarıma ve üst düzey performansa sahiptir.

ObjectDock, masaüstünün en altına ihtiyaca göre değiştirilebilir bir iskele ekleyerek Windows bilgisayara tıpkı bir Mac arayüzünün şıklığını ve fonksiyonlarını getiriyor. Bu iskeleden önemli programları hızlı bir şekilde açabilir ve hatta programı ayarlayarak, tıpkı Mac’larda bulunan fare ile üzerine gelince oluşan zoom (yakınlaştırma) efektini taklit etmesini sağlayabilirsiniz.

ObjectDock Artıları

Konfigüre edilebilir ve ihtiyaca göre kişiselleştirilebilir: Programı kurduğunuzda çıkan başlangıç iskelesinde bazı temel programlar ve Windows başlat menüsü ikonları bulunur. Fakat ayarlar menüsünü kullanarak bu isekeleye istediğiniz programı ekleyebilirsiniz. Hatta bütün programların orada görünmesini sağlayacak bir seçenek bile mevcut.

İki kısımlı arayüz: Ekranın en altındaki iskeleye ek olarak, ekranın en üstündeki ufak bir kutuya tıklayarak sekmeli arayüzü açabilirsiniz. Burada ayarlar menüsü ve diğer tüm programlar yer alır. Eğer programı yüklerken Windows araç çubuğunu kapatmayı tercih ettiyseniz, bu kısım işinize yarayacaktır.

ObjectDock Eksileri

Tek boyut: İskeledeki ikonlar sadece tek bir boyuttadır. Yani onları genişletemez veya küçültemezsiniz. Monitör ekranınızın ekran boyutuna bağlı olarak bazen bu durum sizi rahatsız edebilir veya kafanızın karışmasına sebep olabilir.

Değişken tepkiler: İskele üzerindeki programlara bazen tıkladığımızda hemen açılmadılar, fakat birkaç kez tıkladığımızda ve biraz beklediğimizde sonunda mutlaka açıldılar.

Sonuç Olarak ObjectDock

ObjectDock, bilgisayarınıza Mac görünümü vermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Keyfinize göre değiştirebileceğiniz pek çok seçenek sunduğu için tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilir. Birkaç stilistik ve performans sorunu olsa bile, yine deprogramın 30 günlük deneme sürmünü kendiniz test edip karar verebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

menu
menu