GenoPro

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

GenoPro kendi ailenizin soyağacını hazırlamak için kullanabileceğiniz harika bir yazılımdır.
Anne ve babanızın daha önceki kuşaklarına doğru uzanan geniş bir soy ağacı profili yapabilir ve hazırladığınız soyağacını paylaşabilirsiniz.
Soy ağacını genetik olarak grafiksel bir şekilde kolayca oluşturmak mümkün. Zaten programın öne çıkan özelliği basitliği, kullanım kolaylığı ve tabi ki Türkçe dil desteğinin olmasıdır.
Soy ağacındaki her bir kişi için doğum tarihi (varsa ölüm tarihi), evlilik durumu ve tarihi, hastalık durumu, yaşı ve adresi gibi daha pek çok kişisel bilgiyi girebilirsiniz. Ayrıca soyağacındaki her aile üyesi için bir resim (profil fotoğrafı) eklemek mümkün.
Programın çalışma mantığı basit. Yeni bir aile üyesi ekliyorsunuz ve daha sonra bunun öncekilerle olan akrabalık ilişkisini çizgi çizerek belirtiyorsunuz.
GenoPro ile bireylerin duygusal durumları ve iki kişi arasındaki duygusal bağlantı ile ilgili bilgiler de eklenebiliyor.
Hatta kişisel soy ağacı dışında, sosyal organizasyonlar ve toplumun geneli için de kullanılabilir.
Programın soyağacı verilerini Excel programına aktarabilir veya SQL kodları yazıp çalıştırabilirsiniz. Programın arayüzü basittir ama modern olduğu söylenemez. Ayrıca pencere dizaynını değiştirme seçenekleri sunmuyor.

Programın nasıl kullanılacağına ilişkin 3 dakikalık eğitim videosunu aşağıdan izlemenizi tavsiye ederim.

Genopro Tutorial from Xavi Pascual on Vimeo.


Sponsorlu Bağlantılar

menu
menu