FreeFixer

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

FreeFixer bilgisayarı temizlemek için ücretsiz bir araç olup, bilgisayarın sağlığını riske atan her türlü dosyayı silebilir.

Bu programı kullanmak için bilgisayar hakkında biraz bilgili olmanız gerekiyor. FreeFixer otomatik çalışmıyor, daha çok bir sistem temizleme yardımcısı görevi görüyor. Çünkü sonuçta bir dosyayı silme yada silmeme kararını size bırakıyor. Örneğin tarama sonucu bulduğu çerezleri, kayıt defteri girdileri veya geçici dosyaları ister silersiniz ister silmezsiniz. Eğer dikkatli olmazsanız, sistem için gerekli olan dosyaları silip sistem hatalarına neden olabilirsiniz.

FreeFixer programı çalışır çalışmaz derin bir analiz yapar ve sonuçları uzun bir liste halinde gösterir. Listenin içinde tüm potansiyel zararlı elemanlar yer alır. Örneğin spyware, adware, trojan atı ve diğer malware denilen zararlı yazılımlar listelenir. Ayrıca her türlü Windows servisi, çalışan çalışmayan işlemler ve programlar da yer alır.

Ardından seçim size kalıyor. İster seçip silersiniz ister devam edersiniz. FreeFixer programının bir beyaz liste tarzı veritabanı vardır. Bu listede güvenli ve temiz olan şeylerin ismi yer alır. Eğer şüphe içinde kalırsanız bu listeye göz atabilirsiniz. Bu liste kullanıcı kitlesinin deneyimlerini içeriyor.


Sponsorlu Bağlantılar

menu
menu