FastStone Image Viewer

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

FastStone Image Viewer , resim albümünüzdeki fotoğrafları hızlı, kolay ve seri bir şekilde görebileceğiniz, resim dosyalarının formatını çevirebileceğiniz, slayt sunular yapabileceğiniz ve resimleri düzenleyerek daha güzel bir hale getirebileceğiniz mükemmel bir resim düzenleyicisidir.

Photoshop programına bir alternatif oluşturmaz, fakat resimleriniz arasında çabucak dolaşıp hepsine bakmak yada temel resim editleme işlemlerini yapmak, fotoğrafları düzeltmek ve onarmak için ideal bir program olduğunu düşünüyorum.

İlk bakışta programın arayüzü biraz karışık görünüyor. Üst tarafta içinde birçok butonun bulunduğu araç çubukları yer alıyor ve panolardan faydalanarak belirli dizinlere gidebilir, fotoğrafları küçük resimler şeklinde görüp aralarında gezinebilir yada isterseniz büyük boy hallerine bakabilirsiniz. FastStone Image Viewer programının sevdiğim özelliği ise resimleri tam boy olarak görüntülediğimiz zamanki halidir. Normalde sadece fotoğrafın büyük boy halini gösterir, fakat resmin üzerine fare imlecini getirdiğiniz zaman otomatik olarak yan tarafta çeşitli araçlar ve seçenekler çıkar.

Fareyi resmin sağına doğru götürdüğünüz zaman, resim dosyasının meta bilgileri görünür, fareyi sola götürdüğünüz zaman içinde döndürme, yeniden boyutlandırma, yazı ekleme, renk değiştirme ve özel efekt uygulama gibi araçların bulunduğu bir menü açılır. Eğer fareyi resmin yukarısına doğru götürürseniz içinde bulunduğunuz klasörde yer alan bütün fotoğraflar küçük ikonlar halinde bir şerit içerisinde gösterilir. Böylece resimler arasında kolayca gezebilirsiniz. Fareyi resmin aşağısına götürdüğünüz zaman ise temel düzenleme seçeneklerinin yer aldığı araç çubuğu çıkar.

FastStone Image Viewer programının slayt sunu (slayt şov) özelliğini çok beğendim. Kendi müziklerinizi arkaplana ekleyerek yeni slayt sunuları kolayca hazırlayabilirsiniz.

Programı kullanmak gerçekten çok basit ve kolay bir işlem. Hemen herkes rahatlıkla kullanabilir.


Sponsorlu Bağlantılar

menu
menu