Blender

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Blender çeşitli araçların bulunduğu iyi organize edilmiş bir arayüz sayesinde sizlere profesyonel seviyede animasyonlar, üç boyutlu modeller (grafikler), sunumlar ve interaktif video klipler yapma imkanı veriyor. Hem dijital animasyon alanında deneyimli kişilere hem de yeteneklerini geliştirmek isteyenlere, ihtiyacı olabilecek her tülü aracı sunuyor.

Blender Artıları

Tonlarca özellik:Bu program çok sayıda özellikle birlikte paketlenmiştir. Bunlar arasında 3D Unwrapping, Shading, Physics and Particles, Real Time 3D/Game Creation gibi daha birçok özellik yer alır. 2D ve 3D prosedürel fırçalar, kenar düzeltme, çarpışma simülasyonu için de pek çok araç içeriyor.

Şık arayüz ve yardım: Güzel bir arayüz üzerinde pek çok özelliği sunması programın başarılı yanlarından biri. En sık kullanılan araçlar ana ekranda görülüyor ama yine de geniş bir çalışma alanı kalıyor. Diğer araçlara ise ekranın en üstündeki açılır pencerelerden ulaşabilirsiniz. Programın başarılı bir yardım dökümanı mevcuttur.

Blender Eksileri

Zaman alıyor: Deneyimli kullanıcılar bile bu tarz programları ilk kez defa kullanmaya başladığında direk olarak başarılı sonuç alamaz. Biraz uğraşmalı, sabretmeli ve deneme yanılma yöntemiyle programın nasıl çalıştığını ve neyi nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Ancak bu şekilde programın sunduğu tüm özelliklerden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Programı öğrenmek için yeterli çabayı gösterirseniz, karşılığını fazlasıyla alacağınızı bilmelisiniz.

Sonuç olarak

Blender mükemmel bir 3D modelleme ve animasyon yazılımıdır. Hatta öyle ki, kendi kulvarındaki ücretli rakipleriyle rahatlıkla boy ölçüşebilecek kadar özelliğe ve araca sahiptir.


Sponsorlu Bağlantılar

menu
menu