Android için hırsızlığa karşı korunma uygulaması, haritadan yer tespiti, fotoğraf çekme, bilgileri kilitleme şifreleme


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Prey-Anti-Theft Android için hırsızlığa karşı korunma uygulaması, haritadan yer tespiti, fotoğraf çekme, bilgileri kilitleme şifreleme

Android’li telefonunuzu çalanlar kaçabilirler ama bundan sonra asla saklanamazlar! 

Tamamen ÜCRETSİZ olan Prey uygulaması akıllı cihazların çalınması veya kaybolması halinde içindeki dosyaları korumak için özel olarak dizayn edilmiş oldukça faydalı bir uygulamadır. Telefonun kaybolması veya çalınması durumlarında bu uygulama sayesinde telefonunuza uzaktan erişebilir, harita üzerinden telefonun nerede olduğuna bakabilir ve yerini bulabilir,  telefonun içinde tıpkı telefon elinizdeymiş gibi işlem yapabilirsiniz. Mesela ön kamerayı çalıştırarak hırsızın fotoğrafını çekmek mümkün. Uygulamanın en güzel yanı da tamamen Türkçe olmasıdır.

Prey uygulamasında bir tane hesap açmanız gerekir. Fakat bu tek hesap üzerinden tam üç farklı cihazı kontrol edebilir ve koruyabilirsiniz.  Mesela hırsız telefonunuzu çaldı diyelim. O zaman hemen Prey hesabınız üzerinden telefonunuza uzaktan bağlanacaksnız. Ardından hemen tüm verilerinizi şifreleyip kilitleyebilirsiniz. Kamerayı açarak hırsızın resmini çekebilirsiniz veya haritadan telefonun dolayısıyla hırsızın yerini tespit edebilirsiniz. Eğer SIM kartınız değiştirilirse sms mesajı ile hemen size haber verir.

Prey-Anti-Theft1 Android için hırsızlığa karşı korunma uygulaması, haritadan yer tespiti, fotoğraf çekme, bilgileri kilitleme şifreleme

Peki bu uygulama nasıl kullanılır? 

Her şey çok kolay! Prey’in internet sitesini ziyaret edin (http://preyproject.com/). Ardından giriş yapın ve telefonunuzun çalındığını belirtin. Daha sonra telefonunuzu kullanan kişiyi ve harita üzerinde nerede olduğunu öğrenebilir veya telefon ile ilgili diğer ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

Eğer uzaktaki cihazınız için daha fazla kontrol seçeneği ve ek güvelik istiyorsanız Prey hesabınızı yükseltebilir, sınırsız sayıda cihaz takip etme, gerçe zamanlı kontrol, bilgilerin SSL şifreleme kullanılarak gönderilmesi, cihaz başına 100 rapor saklama, e-posta desteği gibi ek özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Ben şahsen bu uygulamayı çok beğendim ve herkesin mutlaka denemesini tavsiye ediyorum. Sonuça ücretsiz bir hizmet ve son derece faydalı bir uygulama.

25-3-2013-15-03-081 Android için hırsızlığa karşı korunma uygulaması, haritadan yer tespiti, fotoğraf çekme, bilgileri kilitleme şifreleme

Lisans:Ücretsiz
Dil Desteği: Türkçe
İşletim Sistemi:Android/Android Tablet
Gereklilik:Android 1.6 ve üzeri
Üretici:Fork Ltd.

Sponsorlu Bağlantılar

mode_editBenzer Programlar
Yorum Yaz comment1 Yorum
  1. futtuluk
    Şubat 10, 20:42 futtuluk

    telefondaki internet herzaman açık mı olması lazım yoksa kaybolduğunda biz açabiliyormuyuz

    reply Reply this comment
mode_editYorum Yaz

Başkaları E-posta adresinizi kesinlikle göremez. *

menu
menu